SPRZĄTANIE

34. BIELIZNA POŚCIELOWA

 

21122516_188291991711694_324187016583653140_o• Mieszkania większości z nas są nieduże, więc staramy się nie gromadzić niepotrzebnie wielu przedmiotów z tego samego gatunku. Zajmują cenne miejsce, trzeba je prać, odkurzać, naprawiać. Wolimy mieć mniej rzeczy, za to więcej powietrza, przestrzeni i światła.

• Jednak zerowasterzy, którzy mają małe dzieci lub opiekują się osobą chorą / starszą, muszą być przygotowani na wiele niespodzianek. Zdrowie ma zawsze pierwszeństwo przejazdu przed zero waste, a osoby poświęcające się opiece nad zdrowiem innych w żadnym wypadku nie powinny czuć się zobligowane do utrudniania sobie życia. Wręcz przeciwnie, to właśnie dla nich są przedmioty jednorazowego użytku: ręczniki, podkłady pościelowe, foliówki etc. W ich domach zapasy pościeli, ręczników i ubrań na pewno się przydadzą.

• Pozostali mają natomiast możliwość przejrzenia wszystkich prześcieradeł, poszew i kocy i zostawieniu sobie tylko tych najładniejszych i z najlepszej bawełny. Wystarczą 2 komplety na każde łóżko – jeden będzie w użyciu, gdy drugi będzie w praniu. Pozostałą górę poszewek i kołder warto oddać tym, którzy ich naprawdę potrzebują.

• Szafka z pościelą to najlepsze miejsce do przechowywania mydła – ładny zapach i ochrona antymolowa gwarantowana.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.