AUTORKA

Praktyczka i ekspertka, zawodowo zajmuje się edukacją ekologiczną i propagowaniem idei zero waste: życia, działania i myślenia w ten sposób. Pomaga firmom wdrażać strategie i praktyki w duchu gospodarki cyrkularnej. Prowadzi blog, webinary i warsztaty, dzieląc się praktyczną wiedzą o tym, jak w czasie katastrofy klimatycznej poruszać się w świecie, w którym jest mniej rzeczy, a więcej szczęścia, zdrowia, czasu i oszczędności.

Motto: Niedoskonała, ale pełna zapału!

Jej aktywizm wyrósł z nieprzemijającej pasji do minimalizmu i prostoty. Problemy, nad którymi pracuje, łączy idea ograniczania. Od 2016 pisze i wypowiada się na temat zagrożeń wynikających z globalnego zanieczyszczenia środowiska tworzywami sztucznymi. Jest ekspertką w zakresie proekologicznego stylu życia i twórczynią wielu projektów z zakresu świadomego korzystania z ograniczonych zasobów Ziemi.

Prowadzi blog, webinary i warsztaty, dzieląc się sposobami na spektakularne zmniejszenie ilość odpadów oraz na uniknięcie marnotrawstwa w domu i miejscu pracy. Radzi na przykład, jak zastąpić jednorazowe plastikowe przedmioty ich alternatywami wielorazowego użytku, co oznacza zużycie mniejszej ilości zasobów (mniej wody, opakowań, paliwa, energii elektrycznej etc.). Pokazuje, że zero waste jest istotne we wszystkich dziedzinach życia prywatnego i społecznego, przynosi korzyści zdrowiu i środowisku i jest dobre dla budżetu. Stara się, by wszystkie poruszane kwestie miały wymiar osobisty. Uważa bowiem, że tylko zabranie pomysłów do codziennego życia umożliwi trwałą zmianę — najpierw w myśleniu o gospodarstwie domowym, a potem w skali ekonomii firmy czy kraju.

Jej pasją jest życie w sposób zrównoważony, czyli nieustanne szukanie sposobów na zmniejszenie negatywnego wpływu, jaki wywiera na otaczające nas środowisko. Po przeprowadzce z Warszawy mieszka na wsi i prowadzi minigospodarstwo w oparciu zasady permakultury i zero waste. Na razie uczy się na ,,uniwersytecie własnych błędów”, ale marzy się jej odporność na zmiany klimatu, przygotowanie na blackout, zmniejszanie śladu węglowego, kompostowanie wszystkiego oraz własne organiczne warzywa i rośliny lecznicze. Wierzy, że przejście choćby jednego ogrodu na praktyki bardziej ekologiczne i przyjazne dla klimatu (ograniczanie emisji i dbałość o bioróżnorodność!), może wywołać efekt fal w okolicy. Lubi myśl, że działamy w sieci: małe starania łączą się w duże połacie Zmian.