O ZERO WASTE

Czym zero waste jest: Zero waste kwestia priorytetów. Zero waste to myślenie i prewencja. To zapobieganie powstawaniu niepotrzebnych odpadów, zwłaszcza tych najbardziej szkodliwych – jednorazowych tworzyw sztucznych.
Do czego zero waste dąży: Celem jest zmniejszanie zanieczyszczenia plastikiem oraz nakłonienie producentów do odpowiedzialnego korzystania z tworzyw syntetycznych, do zaprzestania stosowania greenwashingu wobec konsumentów i do przejścia na gospodarkę o obiegu zamkniętym. 
Czym zero waste nie jest: Zero waste nie polega tylko na kupowaniu na wagę i do własnych opakowań, ale na robieniu co się da, żeby nasze śmieciowe zakupy nie były narzędziem opresji wobec środowiska, krajów i ludzi o trudnej sytuacji materialnej, przyszłych pokoleń, bezbronnych zwierząt. Zero waste nie polega też na byciu idealnym, bo to nudne 

Cześć! Mam na imię Małgosia i jestem ekspertem ds. upraszczania stylu życia i konsultantem zero waste. Z pasją dzielę się praktyczną wiedzą o tym, jak poruszać się w świecie, w którym jest mniej rzeczy, a więcej szczęścia, zdrowia, czasu i oszczędności. Chętnie pokażę Ci, jak możesz to zrobić w stylu zero waste – kliknij w link, jeżeli: