dla dzieci

Dzieci to mali ambasadorowie zero waste, którzy zaskakują dorosłych swoją prośrodowiskową postawą. Podczas warsztatów dowiedzą się, że dinozaury piły tę samą wodę, którą pijemy dzisiaj my. Poznają historię konika morskiego zakochanego w patyczku higienicznym. W lot chwycą sens ograniczania niepotrzebnych odpadów i wprowadzą je w szkolno-domowe życie.

Cały czas szukam sposobów na rozmowę z dziećmi o zero waste: bez zadęcia, raczej przez rozwijanie wyobraźni, zabawę, magię, wygłupy i śmiech. Oto filmiki dla dzieci o przygodach dwóch upcyklingowych gagatków Fafika i Kitka oraz ich przyjaciela zerowastera Pieska:

Odc. 1 ♥ W tym odcinku Fafik się chowa, a Kitek go szuka. Potem razem zastanawiają się, czy można być producentem śmieci:

Odc. 2 ♥♥ W tym odcinku Fafik i Kitek dostają prezenty z okazji Dnia Dziecka, a potem bawią się w swoją ulubioną grę:

Odc. 3 ♥♥♥  W tym odcinku redaktor Fafik z gazetki ,,Nie lubię plastiku” przeprowadza wywiad z panem Kitkiem, z zawodu pluszaczkiem. Na koniec zmęczony pan redaktor zasypia: 

Odc. 4 ♥♥♥♥ W tym odcinku redaktor Kitek z gazetki ,,Nie lubię plastiku” przeprowadza wywiad z Fafikiem. Fafik opowiada o swojej ulubionej zabawie w latanie na szczotkach:

Odc. 5 ♥♥♥♥♥ W tym odcinku Fafik i Kitek robią zakupy. Jak na prawdziwych zerowasterów przystało, wszytko pakują do własnych woreczków. W domu cieszą się, że nie przynieśli do domu żadnych niepotrzebnych opakowań, które trzeba wynieść na śmietnik:

Odc. 6 ♥♥♥♥♥♥ W tym odcinku Fafik i Kitek przechodzą chorobę wieku dziecięcego i bardzo się nudzą. Na szczęście dostają list i upominki od przyjaciela – Pieska Zero Waste. Do koperty dołączony jest tajemniczy drewniany przycisk:

Odc. 7 ♥♥♥♥♥♥♥ W tym odcinku Piesek Zero Waste czyta na głos Fafikowi i Kitkowi ,,Małego farmera”, a drewniany przycisk służy mu do nagrywania kolejnych rozdziałów książki: ♥ KLIKNIJ, BY WYSŁUCHAĆ ♥

,,Mały farmer”

Nie znam niczego bardziej zabawnego, inspirującego, uroczego i mądrego od tej francuskiej książki, na podstawie której powstaje film animowany –  Zero Waste Kids. POBIERZ  ten świetny przewodnik.