dla dzieci

POBIERZ książeczkę dla dzieci ,,Superbohaterowie Zero Waste” (jest też wersja w języku ukraińskim).

Cały czas szukam sposobów na rozmowę z dziećmi o zero waste: bez zadęcia, raczej przez rozwijanie wyobraźni, zabawę, magię, wygłupy i śmiech. Oto filmiki dla dzieci o przygodach dwóch upcyklingowych gagatków Fafika i Kitka oraz ich przyjaciela zerowastera Pieska:

Odc. 1 ♥ W tym odcinku Fafik się chowa, a Kitek go szuka. Potem razem zastanawiają się, czy można być producentem śmieci:

Odc. 2 ♥♥ W tym odcinku Fafik i Kitek dostają prezenty z okazji Dnia Dziecka, a potem bawią się w swoją ulubioną grę:

Odc. 3 ♥♥♥  W tym odcinku redaktor Fafik z gazetki ,,Nie lubię plastiku” przeprowadza wywiad z panem Kitkiem, z zawodu pluszaczkiem. Na koniec zmęczony pan redaktor zasypia: 

Odc. 4 ♥♥♥♥ W tym odcinku redaktor Kitek z gazetki ,,Nie lubię plastiku” przeprowadza wywiad z Fafikiem. Fafik opowiada o swojej ulubionej zabawie w latanie na szczotkach:

Odc. 5 ♥♥♥♥♥ W tym odcinku Fafik i Kitek robią zakupy. Jak na prawdziwych zerowasterów przystało, wszytko pakują do własnych woreczków. W domu cieszą się, że nie przynieśli do domu żadnych niepotrzebnych opakowań, które trzeba wynieść na śmietnik:

Odc. 6 ♥♥♥♥♥♥ W tym odcinku Fafik i Kitek przechodzą chorobę wieku dziecięcego i bardzo się nudzą. Na szczęście dostają list i upominki od przyjaciela – Pieska Zero Waste. Do koperty dołączony jest tajemniczy drewniany przycisk:

Odc. 7 ♥♥♥♥♥♥♥ W tym odcinku Piesek Zero Waste czyta na głos Fafikowi i Kitkowi ,,Małego farmera”, a drewniany przycisk służy mu do nagrywania kolejnych rozdziałów książki: ♥ KLIKNIJ, BY WYSŁUCHAĆ ♥

,,Mały farmer”